NDE

20.03.2012 23:55

Opakování

 • Kde leží Pompeje?
 • Jak se jmenuje sopka, která je zničila?
 • Kdy to asi bylo (+-)?
 • Co je na Pompejích zajímavého dnes?

 

 

 

 

https://e-psycholog.eu/pdf/kupka-ps1.pdf

 

 

TEXT

Evelyn měla narozeniny a jako vždy dostala i nyní od svého muže velkou kytici růží.docx (11,7 kB)

"Evelyn měla narozeniny a jako vždy dostala i nyní od svého muže velkou kytici růží, vždy tolik, kolik měla právě let. Jenže letos to bylo poněkud jiné, puntičkářský manžel se, k jejímu překvapení, zmýlil a v kytici bylo růží více. Měli z toho nakonec legraci a na drobnou událost by se zapomnělo, nebýt to, co v tom roce později následovalo. Toho roku na Evelyn dolehly zdravotní potíže, šlo o ledviny, které musely být operovány, a to dokonce třikrát po sobě. Třetí operaci její srdce nevydrželo a nastala u ní klinická smrt. Tento stav Evelyn popisuje: "Na pooperačním pokoji bylo najednou rušno, sestry vyvolaly poplach.

 Viděla jsem své ležící tělo, stála jsem v uličce při svém lůžku. Cítila jsem pouze svoji horní polovinu těla, viděla jsem také, jak jsem spojená tenkými nitkami, jakoby z pavučiny, se svým ležícím tělem. Obklopovalo mne příjemné světlo, jako slunce, ale nebylo tak ostré a bylo více zlaté. Naplňoval mne pocit radosti, ale bylo to ještě více příjemnější. V jednu chvíli lékař obešel lůžko, aby měl přístup k mému tělu z té strany, kde jsem stála. Šokovalo mne, že mnou prošel, jako bych na své "pozorovatelně" vůbec neexistovala.

 Lékaři byli právě nakloněni nad mým tělem a prováděli oživování pomocí elektrošoků, což jsem vnímala jako bolest. V tu chvíli jsem měla jedinou myšlenku: "Co to děláte! Já už se nechci vracet!" Pak si ještě pamatuji jakýsi světelný paprsek, který mne vtáhl zpátky do těla, přičemž jsem cítila velkou bolest. Potom jsem byla ještě v šoku, ale už při vědomi.

Později mi sestra řekla, že první slova po mém oživení byla - "Co to děláte, já už se nechci vracet!" Další život Evelyn už běžel normálně, i když její vztah k životu, ke všemu, co ji obklopovalo, se velice změnil. Především nemá strach z vlastní smrti a už také neprožívá tak bolestně odchod jiných blízkých lidí. Ví, že umírá pouze tělo a duši, tam na druhé straně zrcadla, už je mnohem lépe. I její matka tvrdí, že od oné operace se nějak změnila, ani ne k lepšímu, ani k horšímu, jednoduše je jiná "

(záměna jména)

https://www.nde.okamzite.eu/

 

 1. Slyšeli jste o NDE?
 2. Znáte osobně někoho s takovou zkušeností?
 3. Jaký je váš názor na tento fenomén?
 4. Jste věřící?
 5. Máte nějakou představu posmrtného života?
 6. Mohli byste popsat svoji představu posmrtného života, máte-li nějakou?
 7. Co by bylo v políčcích vašeho "filmu života"?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NEAR DEATH EXPERIENCE

Zážitky v blízkosti smrti

Čtení z Narbyho (robot)

 

Reinkarnace

Zpět