Pet art

28.02.2012 21:36
  • Jednu nebo víc pet lahví, různé
  • nůžky (řezák)
  • izolepu (lepenku)

 

https://www.evvoluce.cz/dilna/01-tvoreni-petlahve.php

Výborné, ale třeba zapalovač:

https://www.novinky.cz/bydleni/jak-na-to/171956-jak-vyrobit-kouzelnou-dekoraci-ze-zbytecnych-pet-lahvi.html

https://www.rodina.cz/clanek4261.htm

https://www.rodina.cz/clanek4261.htm :

 

Vyrábíme z plastových lahví

Mnoho výrobků, které běžně nakupujeme, je ukryto v obalech z plastu. Plastové obaly se mohou stát levným materiálem pro tvoření s dětmi.

 

 
 

Uvedené návody na výrobky z PET lahví různých velikostí a barev jsou vyzkoušené a lze je brát jako inspiraci pro další nápady.

 

Chobotničky

 

Pomůcky: plastová láhev, nůžky, barevné izolepy

Postup práce: Na chobotničku si vybereme láhev, která má oblejší vrchní část. Láhev přestřihneme asi v polovině. Budeme ji zastřihávat asi na 1 cm široké proužky až k oblému tvaru. Takto nastříhané proužky skládáme do harmoniky. Jestliže jsou všechny proužky naskládané, můžeme chobotničce dolepit oči, ústa aj. z barevných izolep a pak stačí připevnit přes vršek provázek a chobotnička je hotová. Můžeme ji využít jako pěknou dekoraci na chodbách a stěnách školy.

 

 

 

Ryby

 

Pomůcky: plastová láhev, barevné papíry, lepidlo, nůžky

Postup práce: Nejdříve si děti z barevných papírů nastříhají větší množství šupin, oči a ploutvičky. Hlava ryby je na užší straně láhve. Šupiny lepíme od hlavy směrem dolů. Na hlavě přilepíme oči, otvor láhve představuje ústa ryby. Na závěr přilepíme ploutve ocasní, hřbetní i boční.

 

 

 

Mouchy

 

Pomůcky: malá plastová láhev, vlnitá lepenka, nůžky, lepidlo, drátek, vlna, tvrdý papír

Postup práce: plastovou láhev očistíme od etikety. Z vlnité lepenky vystřihneme křídla. Na dva drátky asi 10 cm dlouhé namotáme vlnu (hnědá, černá), pak drátky smotáme do tvaru tykadel (šnek). Do zátky láhve uděláme dvě dírky na tykadla. Z tvrdého papíru vystřihneme oči, které nalepíme za zátku na láhev a za ně pak křídla.

 

 

 

Vlak

 

Pomůcky: plastové láhve, nůžky, barevné papíry (izolepy), lepidlo (tavná pistole)

Postup práce: Plastové láhve očistíme, odstřihneme hrdla se zátkami. Na komín odstřihneme horní část láhve a zasuneme do otvoru v položené láhvi. Kola a okna vagónů vystřihneme z barevného papíru a lepíme na položené láhve. Jednotlivé vagóny spojujeme proužky z barevných (kartónových) papírů.

 

 

 

Pavouci

 

Pomůcky: velká plastová láhev, nůžky, barevné izolepy (barevný papír)

Postup práce: Plastovou láhev očistíme a ustřihneme asi v polovině. Na pavouka budeme potřebovat část láhve s hrdlem. Hrdlo odstřihneme a využijeme oblého tvaru láhve na tělo pavouka. Při tvorbě nohou pavouka nastříháme asi 1 cm široké proužky, které potom skládáme do harmoniky. Na oblý tvar hlavy nalepíme z izolepy kříž a oči. Pavouky můžeme použít při dekoraci.

 

 

 

Had

 

Pomůcky: plastové láhve stejné barvy, nůžky, barevné izolepy

Postup práce: Jednotlivým láhvím odstřihneme jejich horní části se závitem. Pak je postupně do sebe zasunujeme. Láhve slepíme izolepou a zdobíme různě barevnými izolepami. Z izolep nebo barevných papírů nastříháme oči a jazyk.

Zpět