Příprava na slohovou práci

07.12.2011 11:52

slohova-policie.docx (28,5 kB)

 

M(y/i)slbek je vlastně (S/s)metana (Č/č)eského sochařství. Hloubil základy(,) dopouštěl se(,) jako ostatní om(y/i)lů ve službě národu(,) když vycházel z pravosti (R/r)ukopisů(,) a položil pevný základ (Č/č)eskémusochařství. Jako profesor na (P/p)ražské (A/a)kademii(,)vychoval ve své škole první sochařskou generac(y/i). Také po sobě zanechal autoportrét. Modeloval se (dvakrát/dva krát).

 

 

 

 

 

 

 

 

Příprava na slohovou práci

Okruhy:

  • Charakteristika
  • Subjektivně zabarvený popis
Rozsah: A4; čas: 40 minut
povolené pomůcky: Pravidla českého pravopisu

 
 

Témata na výběr - vyberte si jen jeden řádek/jedno zadání

A. Charakteristika:

  1. Můj hrdina/ka
  2. Můj kamarád/ka
  3. Můj táta a/nebo moje máma

B. Líčení:

  1. Vánoce
  2. Moje rodiště / můj domov

 

Pozor na pravopis: Pište krátké věty! Při psaní můžete použít Pravidla českého pravopisu! 

Ukázka:

https://www.cesky-jazyk.cz/slohovky/charakteristiky/charakteristika-me-kamaradky.html

 

 

Můj seznam kamarádek byl v červenci roku 2004 rozšířen o jednu jedinečnou osobu jménem Slávka. Při vyslovení jména Slavěna si každý představí plnoštíhlou, pyšnou a nafoukanou holku, která žije jenom pro jídlo. Avšak tato Slávka je úplně jiná. Její tělo je sice plnoštíhlé, ale povaha je úplně odlišná od představ. Není pyšná či nafoukaná ba naopak, je velice milá, přátelská a obětavá. A právě proto pro mě tolik znamená.
 
I když je její postava celkem silná a chůze připomíná shrbenou opici, mě to absolutně nevadí. Hlava je poněkud zaoblená se syslými tvářemi a když kolem nich projde nějaký pěkný kluk zčervenají jako jablíčka. Její oči jsou průzračně modré a velice hluboké. O nose můžu říct, že vypadá jak bambulka a pusa, no spíše pusinka, je velice malinká. Její rty jsou úzké a široké. Avšak když se usměje, působí to jako by každému vlepila úsměv, i když o to vůbec nestojí a pak je rád, že ho dostal.
 
K lidem se chová velmi tolerantně a obezřetně. Dokáže být vzteklá a nepříjemná, ne však v mé přítomnosti. To je naopak praštěná a směje se na celé kolo společně se mnou. Je velmi sympatická, a proto ji mám ráda nejen já, ale i spoustu jiných lidí.
Slávka jakožto holka je poněkud líná, ale jenom na uklízení a takové ty věci. Jinak ve sportu je velice čilá a zúčastní se každé akce, takže můžu říci, že je velice aktivní. Jinak je celkem zodpovědná a spolehlivá.
 
Její velkou zálibou je sbírka nejrůznějších náušnic. Sbírá je už od osmi let a má jich stovky ... avšak přesto nechápu na co jich má tolik, když z toho nosí maximálně 10 párů.
 
Na to jaká Slávka je - myslím tím, že je plnoštíhlá - se s tím moc dobře nevyrovnává. Pořád se snaží zhubnout, ale když nejí třeba týden, zhubne maximálně tři kila. Nejhorší je, když se jí kamarádi posmívají, že je tlustá a vypadá jak prase, ani si vlastně neuvědomují, jak se musí Slávka cítit. Ale ona je taková, že to před nimi nedá znát a rozpláče se až někde v ústraní ... a v tomhle tom pohledu je Slávka chudák.
 
A na závěr snad stačí říct, že Slávka je moje velice dobrá kamarádka už proto, že se říká v nouzi poznáš přítele a právě ten přítel je ona. Ta, která mi vždy podá pomocnou ruku, když ji budu potřebovat nejvíce. A toho si u ní vážím.
 
 
 
Oprav slohové přestupky
 


Šli jsme domů. Když jsme přišli, šli jsem na oběd. Potom jsme šli na koupaliště. V pět hodin jsme přišli domů. Nejprve jsme šli na večer. Po večeři jsme šli spát.

 

 

 

 

Ve škole se Jirka seznámil se spolužákem Petrem. Neměl tatínka.

 

 

V zámku se měl pes lepší než prostý člověk.

 

 

Šli do lesa. Šli houštím.

 

 

Maminka šla ho hledat.

 

 

Děti nad touto zprávou se rozplakaly.

 

 

Řekl, abychom už šli.

 

 

Půjčila jsem si kolo, abych se naučila jezdit.

 

 

Sestra mi ránu stáhla, aby mi netekla krev.

 

 

Nevěděli jsme, kde jsme.

 

 

Do našeho městečka přijely čtyři kolotoče. Na kolotoče se nebylo možno dostat, protože bylo mnoho lidí. Nejvíce bylo na burském. Byly tu tři kolotoče. Počasí bylo pěkné. Na náměstí byly čtyři boudy. Na pouti bylo pěkně. Pouť se vydařila. Na pouti bylo letos více lidí než vloni.

 
 

 

Zpět