Přísudek (cvičení z učebnice)

06.03.2012 07:23

 

|cvičení z učebnice

Nikdo mě nesmí vidět. Musím jít do samoobsluhy nakoupit něco k věčeři. Poslali mě nakoupit nějakou limonádu. Nemohl jsem tomu vůbec uvěřit. Já se asi nikdy nenaučím lhát bez začervenání. Snad už tomu začíná rozumět. Přestaň konečně zlobit! Bavilo tě dívat se na ten film? To jsi mu neměl říkat. Naší kočce se líbí ležet u kamen. Mně se chce spát.

 

Byl jednou jeden král. To nebude pravda. Stalo se ti něco zlého? Určitě se stanu elektrikářem jako můj táta. to se stává i těm nejlepším. Snad už se stává rozumnějším. Doma by ti bylo samotnému smutno. Noci bývají v zimě dlouhé. V pondělí býváme vždycky doma.

 

Jednou, kdysi dávno, bylo zjara po celý měsíc deštivo. Vltava se vylila z břehů, ulice a uličky Starého Města pražského byly zatopené. Když voda opadla, lidé se zase vrátii do svých domovů. Jedna dívka našla po návratu ve své světnici tři kapry. Myslela si, že jsou mrtví. Byla by je hodila kočká, ale jeden z nich se pohnul a řekl lidským hlasem: "Neubližuj nám! Ulož nás na noc do postele, my ti budeme vděčni a ty se staneš bohatou."

Dívka se polekala, rychle se otočila  a hajdy za svými dvěma sestrami na poradu.

Zpět